Cafeneaua de discutii a Comunitatii NN

Cure de slabire, diete

Anunturi NN
Acum este Dum Iul 22, 2018 18:27

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 40 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Noi 16, 2006 11:32 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Si eu am bicicleta, o folosesc destul de des si culmea da si rezultate :lol: Sa va spun cum procedez eu: ma dau cu crema anticelulitica, apoi imbrac pantalonii comandati de la Biomed (Biomed slip parca) si ii dau bataie pe bicicleta o jumatate de ora, 40 de minute/zi. Sa vedeti cum curge transpiratia pe sub pantaloni, de parca as fi alergat 10 km. Incercati cu incredere, merita efortul. Cine mai are timp si de putina gimnastica e foarte bine :P

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Noi 16, 2006 12:15 
Neconectat
Dependent NN

Si eu am folosit bicicleta la sala.E super buna!Pentru rezultate trebuie sa incepi progresiv ca timp si grad de dificultate.Daca ii dai tare de la inceput,muschii se obisnuiesc cu efortul si va trebui sa muncesti din ce in ce mai mult.Eu recomand dificultate medie si un timp de efort mai mare(se evita si ingrosarea muschilor gambieri).Atentie mare la respiratie si concentreaza-te asupra fiecarei miscari in parte.Sa simti muschii cum lucreaza.
Spor la treaba si asteptam poze...inainte-dupa!

P.s. pentru ca se cheama exercitiu cardio-vascular,pulsul trebuie sa stea la 120b/min.Verifica pe monitorul bicicletei! #-:p2

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Noi 16, 2006 13:04 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

Da cryssmart, pulsul imi creste cam repede. E clar, pt ca nu am antrenament. Dar, ma mir ca nu am facut febra.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Noi 17, 2006 21:09 
Neconectat
Dependent NN

Si febra musculara e buna la ceva...iti arata ca lucreaza muschiul care trebuie.Si mai ales iti arata ca lucreaza!

Spor la treaba! #::h1

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Noi 18, 2006 13:20 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

Inca nu am inceput prea tare ca am fost ....... intr-o perioada mai delicata a lunii :oops: , ar de luni, ma apuc

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Noi 19, 2006 01:04 
Neconectat
Oracol
Oracol

Membru de baza al comunitatii Timis cu 1096 de posturi.

Spre rusinea mea, eu am bicicleta de vreo 2 ani, dar de cateva luni ... BUNE... :oops: nu m-am mai atins de ea... si nu pentru ca n-as avea timp... asta e o scuza pe care eu n-o inghit cand e vorba sa avem grija de noi...da-l incolo de timp, ca vreo cateva minute zilnic sa pedalezi acolo sau sa faci cateva abdomene tot se mai gaseste... dar problema e ca sunt atat de obosita, incat orice moment liber il folosesc ...sa-mi reinarc bateriile, cred ca as lesina daca m-as mai pune si pe bicicleta...adevarul e ca sunt FOARTE obosita, nu am nici un jutor, sotul meu pleaca devreme si ajunge tarziu... - e avocat, deci n-are program fix, in functie de clienti, cum se intalneste cu ei, etc., - asa ca ...imi e foarte greu...fac numai prostii de la un timp, uit lucruri, date, cel mai grav e ca am mers cu masina ieri la cumparaturi si la un moment am realizat ca nici nu eram atenta la drum...ba, la un semafor, am trecut, si, dupa ce m-am uitat in oglinda retroviorae, am vazut ca toate celelelate masini nu plecasera... stiti ce inseamna asta, e chiar grav... pur si simplu nici nu m-am gandit...dar am hotarat ca pana nu ma adun putin nu mai urc la volan...ok, hai c-am deviat de la subiect...ideea era ca, desi as vrea, sincer, nu mai am strop de energie sa mai fac si sport...va admir si va aplaud pe cele care reusiti!!! #-:p1

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Noi 20, 2006 08:56 
Neconectat
Oracol
Oracol

#::h1 #::h1 #::h1 #::h1 pt Alina de la noi cu mult drag #-:p1
Daca te consoleaza cu ceva, sa stii ca nu esti singura in situatia asta. Si eu simt cum pe zi ce trece acumulez tot mai multa oboseala. E greu sa ai grija singura de un bebe atomic, care nu sta locului o clipa. Nu am cu cine sa-l las nici macar 5 min pe zi.
Pupici, multa rabdare si multaaaaaaaaa forta! #-:p1

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Noi 21, 2006 22:56 
Neconectat
Oracol
Oracol

Membru de baza al comunitatii Timis cu 1096 de posturi.

alinaMIZZI scrie:
#::h1 #::h1 #::h1 #::h1 pt Alina de la noi cu mult drag #-:p1
Daca te consoleaza cu ceva, sa stii ca nu esti singura in situatia asta. Si eu simt cum pe zi ce trece acumulez tot mai multa oboseala. E greu sa ai grija singura de un bebe atomic, care nu sta locului o clipa. Nu am cu cine sa-l las nici macar 5 min pe zi.
Pupici, multa rabdare si multaaaaaaaaa forta! #-:p1

#-:p2 #-:p2 #-:p2 #-:p2 #-:p2 #-:p2

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Noi 27, 2006 11:39 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

Eu NU fac febra musculara de la bicicleta. Cu toate ca ma dor muschii ingrozitor in timp ce fac si dupa ce ma dau jos de pe ea nici nu mai pot sa-mi misc picioarele, zici ca sunt robot, tot nu fac febra. Nu are niciun efect bici sau am eu antrenament?(de unde, nu stiu)

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Noi 30, 2006 21:45 
Neconectat
Dependent NN

Dar cantarul ce zice??? #-:p2 #-:p2

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 40 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]