Cafeneaua de discutii a Comunitatii NN
Acum este Lun Dec 18, 2017 07:33

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Haz de necaz cu bebe mic
MesajScris: Sâm Aug 04, 2012 00:20 
Neconectat
Moderator
Moderator

Haideti sa ne amuzam impreuna. Sunt sigura ca fiecare dintre noi a trait cel putin o experienta de tot rasul cu bebe. Nu pastrati numai pentru voi :lol: Povestiti sa ne amuzam si noi #::h1

O sa incep eu...o intamplare zic eu haioasa, cand am fost prima data la cumparaturi. Avea Luca cam doua luni si ne-am dus la Carrefour. Pana sa ajungem a adormit dar noi aveam si caruciorul cu noi. Cand am ajuns, l-am pus in carucior si fiind multa lume am zis ca eu nu mai intru. Sotul si-a uitat telefonul in masina si a uitat sa-mi lase si cheile . Luca era micut si cam toate hainutele ii erau mari. La un moment dat s-a trezit si a inceput sa planga. Eu, disperata, l-am luat in brate. Si nu va spun priveliste: ma chinuiam cu o mana sa-l tin , cu cealalta sa manevrez caruciorul sa merg mai departe de oameni, ca se uitau ca la circ. De la agitatie i s-a rasucit caciula si i-a ajuns pe ochi, plus ca eu ca sa-i tina pantalonii lungi, i-am dat niste botosei si unul l-a pierdut, deci ii atarna si un crac...Cand sa o iau a cazut paturica. Fugea lumea dupa mine cand cu un papuc, cand cu paturica...Am ajuns abia abia langa masina si cand am realizat ca nu pot intra si ca nici nu-l pot suna, m-a apucat un plans nebun...Cand a venit sotul m-a gasit toata plansa, sprijinita langa masina cu copilul dormind in brate, dar Luca al meu era mai mult dezbracat decat imbracat si eu transpirata din cap pana-n picioare...

Alta intamplare...l-am schimbat de kk si am pus pampers-ul jos, iar pe Luca pe covor. M-am dus pana la bucatarie sa beau un pahar cu apa. Cand m-am intorssss....Luca plin de caca si pe maini si pe picioare, vroia sa bage in gura...am si poze cu incidentul :lol: :lol:

Astept si povestile voastre #-:p1

Imagine

Sus

Subiectul mesajului: Re: Haz de necaz cu bebe mic
MesajScris: Lun Aug 06, 2012 10:54 
Neconectat
Administrator
Administrator

Andreia, #::h1 Buna idee cu topicul asta :-D

Cu kk avem si noi o poveste :lol: . Intr-o dimineata, Filip statea foarte cuminte in patut si noi am iesit sa ne bem cafeaua pt. ca sotul meu trebuia sa mearga la serviciu. Am baut cafeaua, am facut pachetul sotului pt. serviciu ... Filip statea cuminte in camera. Dupa ce ne-am terminat treburile, ne-am dus sa-l schimbam si sa-i dam lapte lui Filip.
Filip isi scosese pampersul, facuse KK moale si se juca cu el. Avea si pe fata, si prin par... cred ca a si mancat... patutul, pernuta, salteaua, jucariile erau pline de KK iar el se juca frumos, cuminte si chiar ne-a zambit atunci cand ne-a vazut :lol:

A fost un soc pt. noi. Nu stiam ce sa facem mai intai si pe ce sa punem mana fara sa ne murdarim...

Sus

MesajScris: Lun Aug 06, 2012 14:52 
Neconectat
Moderator
Moderator

Vaiiii Adina :lol: :lol: :lol: Eu m-am intors repejor, nu apucase decat sa se mozoleasca in el...atunci vroia sa bage in gura :mrgreen:

Imagine

Sus

MesajScris: Mie Aug 08, 2012 10:37 
Neconectat
Oracol
Oracol

Si Mihai are o faza haioasa cu KK,intr-o dimineata l-am pus pe olita sa faca kk,iar eu eram la calculator pe"nn",mai vorbeam cu el,mai citeam ce ati scris voi si cand ma uit la el era tot manjit de kk ,el baga mana in lita si radea de mama focului.
De cateva zile are placerea sa-si balaceasca munutele in canile noastre,nu putem sa bem ceva ,ca daca nu esti atent a si bagat mana in ele
Mi-am adus aminte,ieri s-a dus singur sa se joce langa florile mele si scarma in ghivece si tot el zicea "nu nu",deci stie ca nu are voie dar tot acolo se duce

Sus

MesajScris: Mie Aug 08, 2012 10:54 
Neconectat
Administrator
Administrator

Gaby, tare haios :lol:

Sus

MesajScris: Mie Aug 08, 2012 11:47 
Neconectat
Moderator
Moderator

Gabi eu am mutat florile mari din sufragerie la mama, tocmai din acelasi motiv, scarma la pamant toata ziulica :lol:

Cu balacitul in pahare e veche! Cand mergem la buni la Rosiori, se balaceste in paharul cu bere, cu mana bagata pan' la cot :lol: Bineinteles ca ea l-a invatat si lasat. Acum se balaceste in toate paharele cu apa, desi stie ca nu are voie. Baga manuta, se uita daca-l vede cineva si rade :mrgreen:

De cateva saptamani arunca tot ce prinde dupa canapea in sufragerie, lucru care pe mine ma enerveaza teribil de tare #-o . La fel, le da drumu si rade!

Ar fi multe....scoate tot de prin dulapuri, deschide sertarele, goleste si se urca el....sunt haiosi! #::h1

Imagine

Sus

MesajScris: Mie Aug 08, 2012 12:34 
Neconectat
Administrator
Administrator

Noi avem probleme cu mancatul de pe jos :evil: . In casa, prinde cate o hartiuta, o baga in gura si cand il strig incepe sa rada si si-o ascunde sub limba :lol: . Va dati seama cat timp imi ia sa i-o scot din gura :lol:

Sus

MesajScris: Mie Aug 08, 2012 12:39 
Neconectat
Oracol
Oracol

Si noi avem problema asta cu stransul de prin casa si bagat in gurita,stati ca acum baiatul meu da cu aspiratorul,il trage dupa el prin casa,ce o f spus copilul,"daca mama sta la calculator,fac eu curat" :-D

Ultima oară modificat de Gaby pe Mie Aug 08, 2012 13:01, modificat 1 dată în total.

Sus

MesajScris: Mie Aug 08, 2012 12:49 
Neconectat
Administrator
Administrator

Gaby :lol: :lol: :lol:

Sus

MesajScris: Mie Aug 08, 2012 14:43 
Neconectat
Moderator
Moderator

Cred ca fac aceleasi lucruri copiii nostrii. Acum cateva zile am taiat un ardei si mi-a cazut un samburel pe jos...nu stiu cum l-a vazut si direct la gura. Orice gaseste pe jos, fie el cat de mic, e dus la gura.

Sau mai are o problema cu insectele. Intr-o seara urmarea un tantar cum zboara prin camera...eu abia ii vad...el ii si urmareste :shock: :lol:

Imagine

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]