Cafeneaua de discutii a Comunitatii NN
Acum este Dum Iul 22, 2018 08:35

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Galerie pentru Ssy
MesajScris: Joi Apr 19, 2012 13:50 
Neconectat
Administrator
Administrator

ssy, mi se pare minunat ca experienta ta din spital a fost atat de frumoasa #-:p1 . ce bine daca ar fi si la noi asa :) . tu cum te simti? ti-ai revenit? cum te intelegi cu bebelina?

Sus

MesajScris: Joi Apr 19, 2012 14:00 
Neconectat
Moderator
Moderator

Ce frumos povestesti tu acolo...imi vine sa ma mut si eu in Spania.... :) ...macar ca sa am parte de asa tratament.
Ma bucur ca sunte-ti bine si sper ca si pediatrii sa va ofere acelasi tratament ca sa treceti usor peste colici,vaccinuri, dintisori..si toate alea

Sus

MesajScris: Vin Apr 20, 2012 16:06 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

ssy eram sa raman cu gura cascata credeam ca au cazut romanii in cap :lol: :lol: :lol: :lol: dar tu esti in afara de aceea atata amabilitate.Eu am stat foarte putin in spital( a doua zi m au eliberat deja ) si aceleasi conditii despre care vb tu aici.Nu mai ca olandezii nu ti mai dau pampersi dupa ce pleci din spital doar pe perioada cat stai in spital tampoate la fel.Felicitari pentru nasterea usoara si amintirile placute.Iti doresc sa te bucuri de bebe tau si sa fiti fericiti #-:p2 #-:p2 #-:p2

Dragostea îndelung rabdă; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieşte, nu se laudă, nu se trufeşte. Dragostea nu se poarta cu necuviinţă, nu caută ale sale, nu se aprinde de mânie, nu gândeşte răul. Nu se bucură de nedreptate, ci se bucură de adevăr. Toate le suferă, toate le crede, toate le nădăjduieşte, toate le rabdă. Dragostea nu cade niciodată.Corinteni I-13
Imagine
Imagine

Sus

MesajScris: Vin Apr 20, 2012 16:56 
Neconectat
Mama Soacra
Mama Soacra

da admina ... ma simt bine , inca nu mi-au scos ata , am fost la control si inca nu m-am recuperat jos dupa taietura,dar nu ma doare si taietura nu e mare :) dar mi-au recmandat sa cumpar "aceite de rosa moscheta" , un ulei de trandafir , cu care sa ma ung ca pielea sa nu ramana dura si sa se refaca fara sa se vada ca am fost taiata ! Bebelinul e bine , nu am dat inca de colici si avem 3 sapt. si 4 zile ... e cumintel , ii place la nebunie sa faca baita , sa stea in apa ... si acum plange , ma duc sa-i dau lapticul favorit (alaptez) !

Sus

MesajScris: Vin Apr 20, 2012 17:08 
Neconectat
Administrator
Administrator

ssy #::h1 ma bucur ca esti bine si ca te refaci #-:p1 nici sa nu aveti colici #::h1 multi pupici si pofta buna :-D

Sus

MesajScris: Vin Apr 20, 2012 21:59 
Neconectat
Moderator
Moderator

SSy felicitari ca alaptezi...sa va dea DD laptic bun si atat cat are nevoie bebe .... multa vreme de acum in colo ca sa creasca voinic si sanatos.

Sus

MesajScris: Sâm Apr 21, 2012 18:53 
Neconectat
Mama Soacra
Mama Soacra

avem laptic...sa mai tinem un bebic :lol: deocamdata....sa vedem mai incolo ! Am luat in greutate , bebe are 3,400 kg acum si 50 cm , deci suntem pe drumul cel bun , atat ca vrem mai toata ziua sa stam cu titi in gura si mami nu poate sa faca mai nimic fara mine in brate :roll: nu stim daca e rasfat sau nu , si ne cam facem griji !
\sora mea are un baietel de 10 luni si a zis ca nu ne rasfatam inca,la 1 lunita , ci abia dupa 3 luni incepem sa vrem tot in brate daca ne invatam prost ... dar imi e cam teama deja caci plange ... :wink:

Sus

MesajScris: Sâm Apr 21, 2012 21:55 
Neconectat
Moderator
Moderator

Ma bucur pentru voi... rasfat? nu exista asa ceva pana pe la 6 luni... relax draga mea

Sus

MesajScris: Lun Apr 23, 2012 09:50 
Neconectat
Administrator
Administrator

ssy, si eu stiu ca in primele luni de viata copilul nu se rasfata. vrea sa-l ti la san si in brate pt. ca asa se simte in siguranta #::h1 . de rasfat se pune problema mai tarziu. pana pe la 3-4 luni, e chiar recomandat sa fim cat mai aproape de el.
nu-ti face griji si ofera-i toata dragostea in primele luni. multi confunda nevoia bebelusului de a fi tinut in brate cu rasfatul #-:p1 #-:p1 #-:p1

Sus

MesajScris: Mar Apr 24, 2012 10:59 
Neconectat
Moderator
Moderator

Ssy parerea mea este ca cel mai bine este sa faci ce consideri tu..ca mama...pentru copilul tau. Daca te tine sa il ti in brate pana pleaca in armata...e fix problema ta...TU esti singura care stie ce nevoi are copilul tau..."binevoitorii" cu sfaturi si critici or sa tot vina...tine de tine sa alegi si sa hotarasti ce trebuie facut pentru copilul tau.
Carmen a spus foarte bine. Relaxeaza-te si cu siguranta vei sti ce si cand sa faci pentru copilul tau.....si apoi daca nu il rasfata mama :wink: ...cine sa o faca :?:

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]