Cafeneaua de discutii a Comunitatii NN
Acum este Dum Iul 22, 2018 08:28

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Galerie pentru Lavis!
MesajScris: Lun Noi 09, 2009 10:09 
Neconectat
Membru Junior
Membru Junior

Helau fetele (si baieteii mici :)

Multumim de incurajari! Inseamna tare mult orice gand bun acum.
Vestile noi sunt ca am fost vineri la doua controale, la Cantacuzino dna doctor a spus ca totul e bine, ca ei nu i se pare ca are megacolon dupa ce s-a uitat la irigografie, dar ca trebuie sa asteptam sa vedem ce zice si dna doctor chirurg la control. Am facut vaccinul floricica in mana si ne-a dat drumul acasa foarte increzatoare :)
Apoi tot vineri dar mai pe seara am fost la dna doctor Topor care ne-a spus ca nu are ocluzie intestinala (huuuh!) ca e ok momentan si ca putem sa o mai tinem acasa inca doua saptamani dupa care mai face o irigografie si in functie de rezultat face sau nu biopsia, infirma sau nu diagnosticul. Noi tinem pumnii si ne rugam sa nu mai fie nevoie de biopsie si sa ne spuna ca e ok.
Momentan, pitica a facut de doua ori kklica fara sa mai planga incepand de ieri. Si face scandal mai mult cand e vb de colici dar si atunci nu dureaza foarte mult. In schimb a inceput sa pape mai mult, daca pana acum manca numai rar cate 50 ml si preponderent 30 ml de formula fara lactoza, tot de ieri baga cate 50ml ca berila :D si crestem cantitatea progresiv, pasul urmator 60 ml :D...si asta e semn bun.
Si ii multumesc Soniei mamica lui Stefan a carei poveste e pe forum care m-a contactat si mi-a povestit in detaliu despre situatia lui Stefanut caruia ii tinem pumnii si speram sa se refaca complet cat mai curand!!! Ii mai multumim si pentru sfaturi si gandurile pline de speranta pe care ni le-a transmis...sper sa ne putem vedea la o reuniune a mamicilor cu piticii ;)
va pup si va multumesc pentru incurajari.
Lavi, Ioana pitic si tati :)

Sus

MesajScris: Lun Noi 09, 2009 11:15 
Neconectat
Moderator
Moderator

ne bucuram ca sinteti bine si chiar din ce in ce mai bine :-D

multa sanatate #-:p2

Din Regulamentul forumului: Evitati posturile care contin doar "Subscriu", "De acord", "Lol" si altele de genul acesta, care in fond nu spun nimic. E de preferat sa emiteti o parere proprie, in ideea unei comunicari mai de substanta.

Sus

MesajScris: Joi Noi 12, 2009 19:45 
Neconectat
Mama Soacra
Mama Soacra

Felicitari pentru Ioana! #-:p2
Si sanatate multa in continuare si multa nadejde in Dumnezeu! #-:p2

Imagine

Sus

MesajScris: Mar Noi 24, 2009 22:09 
Neconectat
Membru Junior
Membru Junior

am inscris si poza pentru concurs :D...ca inca nu am avut timp sa le micsorez ;)
http://www.nou-nascuti.ro/album_nn.html ... w&pid=7296

Sus

MesajScris: Mar Noi 24, 2009 22:23 
Neconectat
Oracol
Oracol

Lavinia, eu abia acum mi-am dat seama ca te cunosc :oops: :oops: Pe tine, mai putin, dar il cunosc pe sotul tau foarte bine ( chiar mi se pare ciudat sa-i zic "sot" ca-l cunosc de cand eram mici :P). Sunt Mona (sora lui Sobo- cred ca asa iti dai seama mai usor).
Stiam povestea de la mama mea, imi pare tare tare rau ca a trebuit sa treceti prin atatea, dar ma bucur mult ca lucrurile stau mai bine decat in zilele de dupa nastere.
Noi ne-am bucurat tare mult cand am aflat ca ai nascut si ca ai o fetita tare frumoasa si sanatoasa si apoi... :(
Ati facut deja irigografia?
#-:p1 #-:p1 #-:p1

Si ma gandeam sa facem un pact: ce scriem aici ramane intre noi, nu iese din "paginile" site-ului. Ce zici, nu suna bine? :) Nu stiu despre tine, dar eu am povestit multe treburi personale pe aici. :oops: :oops:

Sus

MesajScris: Mar Noi 24, 2009 23:58 
Neconectat
Membru Junior
Membru Junior

motocel scrie:
Lavinia, eu abia acum mi-am dat seama ca te cunosc :oops: :oops: Pe tine, mai putin, dar il cunosc pe sotul tau foarte bine ( chiar mi se pare ciudat sa-i zic "sot" ca-l cunosc de cand eram mici :P). Sunt Mona (sora lui Sobo- cred ca asa iti dai seama mai usor).
Stiam povestea de la mama mea, imi pare tare tare rau ca a trebuit sa treceti prin atatea, dar ma bucur mult ca lucrurile stau mai bine decat in zilele de dupa nastere.
Noi ne-am bucurat tare mult cand am aflat ca ai nascut si ca ai o fetita tare frumoasa si sanatoasa si apoi... :(
Ati facut deja irigografia?
#-:p1 #-:p1 #-:p1

Si ma gandeam sa facem un pact: ce scriem aici ramane intre noi, nu iese din "paginile" site-ului. Ce zici, nu suna bine? :) Nu stiu despre tine, dar eu am povestit multe treburi personale pe aici. :oops: :oops:

Heei...saliu Mona, te tin minte bineinteles! In primul rand in legatura cu pactul...it's a deal! :)
In al doilea rand iti multumim pentru gandurile bune, irigografia nu am facut-o (inca) si speram sa nu fie nevoie desi de sambata am inceput sa ii introducem putin cate putin formula cu lactoza in loc sa ii dam numai formula fara lactoza si a inceput sa se chinuie un pic la cacalica, speram ca o sa se acomodeze in ritmul ei ca sa putem intr-un final sa ajungem la bibiroane numai cu formula cu lactoza ;)
In rest e ca orice copilas de o luna...mananca murdareste scutece si doarme...mai nou recunoaste cand e cineva in compania ei si a inceput sa stea treaza sa ne asculte cand vorbim pe langa ea...cu atentia de care poate da dovada un bebelus atat de mic ;)
Am auzit de Raluca si de faptul ca e si ea insarcinata dar nu am apucat sa vorbim...sper ca totul merge bine!
Sanatate iti doresc si te pup. Ca Ioana deja te pupa din poza :D

Sus

MesajScris: Mie Noi 25, 2009 11:09 
Neconectat
Oracol
Oracol

Dar cat de bine suna ce zici tu acolo... Daca deja ati trecut la laptic cu lactoza mie-mi suna tare tare bine #-:p1 #-:p1 Si scutecele murdare de care povestesti tu imi suna la fel de bine. :lol: :lol:
Sa ne tii la curent! Multa multa sanatate si poate dai mai des pe aici pe la noi, acum ca esti mai linistita.
Va pup pe toti trei. #-:p1 #-:p1

Raluca e foarte bine... creste :lol: :lol:

Sus

MesajScris: Mie Noi 25, 2009 12:10 
Neconectat
Oracol
Oracol

Lavis felicitari si de la noi! Ma bucur ca mititica e mai bine si pare ca totul intra in fagasul normal! #::h1

Sus

MesajScris: Mie Noi 25, 2009 12:25 
Neconectat
Membru Junior
Membru Junior

multumim biencut si toate cele bune si de la noi :D...sa cresteti sa va faceti mari si sanatoase ;)

acum astept cu nerabdare sa se trezeasca sa manance...nici nu prea stiu ce sa fac...a mancat pe la 8, a adormit pe la 10...mi-e teama sa nu o trezesc si sa faca urat ca ar mai fi dormit #-o decisions decisions decisions :D

pupici

Sus

MesajScris: Mie Noi 25, 2009 13:16 
Neconectat
Moderator
Moderator

ma bucur tare mult ca sinteti bine #::h1
micuta ta e o scumpa #-:p2

sa n-o trezesti pt papica - se trezeste singurica :wink:

Imagine

Din Regulamentul forumului: Evitati posturile care contin doar "Subscriu", "De acord", "Lol" si altele de genul acesta, care in fond nu spun nimic. E de preferat sa emiteti o parere proprie, in ideea unei comunicari mai de substanta.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]