Cafeneaua de discutii a Comunitatii NN
Acum este Dum Iul 22, 2018 08:22

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 171 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Galerie pentru Cryssmart
MesajScris: Mie Dec 09, 2009 19:34 
Neconectat
Dependent NN

Nu prea as scoate-o nici eu dar n-am ce face.E serbarea Nataliei si daca lipsesc va crede ca din vina Anastasiei o privez pe ea de prezenta mea si nu vreau sa sufere sau sa fie geloasa.
Daca nu reusesc s-o aduc pe mama maine ca sa stea cu Ana acasa atunci asta e,Ana va participa la prima ei petrecere :P .

O sa-i pun si eu o batistuta pe fatuca :roll:

Sus

MesajScris: Mie Dec 09, 2009 22:57 
Neconectat
Mama Soacra
Mama Soacra

Membru de baza al comunitatii Timis cu 2051 de posturi.

Va tinem pumnii sa iasa totul bine.
Nu poti sa privezi fata de participarea ta la serbare ca va apare gelozia si alte probleme. E foarte adevarat.

Imagine

Fotografiile noastre: Andrei, Tudor si Andreea

Sus

MesajScris: Lun Dec 28, 2009 14:47 
Neconectat
Oracol
Oracol

Cryssule mama ce mai faci? Multumesc de sms si sorry ca n-am reusit sa-ti mai raspund. :oops: Iti urez acum dupa :oops: Sarbatori fericite in continuare! Sa stii ca oricum am fost tot timpul cu gandul la voi. #::h1
Abia astept sa vina vremea frumoasa sa ne vedem. Te incumeti? :-D
Eu zic ca Ikea va fi perfecta caci vom scapa macar de grija fetelor. Oricum eu n-am sa am nici un stres nici macar in parc sa ies cu ambii... :-D
Va pupam cu drag si mai asteptam poze sa vedem cat a mai crescut printesa. #-:p1

Sus

MesajScris: Lun Dec 28, 2009 20:01 
Neconectat
Dependent NN

Multumim de intrebare,Ligia,si eu ma gandesc mareu la voi #::h1
Tu chiar esti voinica si curajoasa,scumpo,abia ai nascut si deja vrei la ikea? :shock: Ar trebui sa iau niste lectii de la tine,eu sunt mai...nu fricoasa....comoda,as zice.E destul de greu sa tii bebe in brate imbracat gros,deci incomod,un copil mare de mana si in acelasi timp sa impingi carutul cu tavile de la Ikea :roll: Cum alergam noi dupa pupezele alea mari,ca stii cum se comporta ele cand se intalnesc :lol:

Vor mai veni si poze,nu sunt descarcate inca si nici nu avem prea multe.ma enerveaza ac nu pot folosi blitzul si ies tare neclare si pixelate fara. :?

Sus

MesajScris: Lun Dec 28, 2009 21:26 
Neconectat
Oracol
Oracol

mmmm...deja va ganditi la iesiri cu cei mici?...cu doi insa cred ca e mult mai greu...marsupiul ar fi o solutie de usurare a problemei dar nu stiu cat e de ok la varsta asta

Sus

MesajScris: Lun Dec 28, 2009 21:50 
Neconectat
Dependent NN

Bineinteles ca esti invitata si tu,Andreea #::h1
Pe mine nu ma ajuta marsupiul pentru ca eu nu pot iesi nicaieri fara masina (nici macar la paine).Si mi-e greu sa pun marsupiul apoi sa-l scot cand urc la volan.
Dar la primavara ne vedem in formatie de 6,nu? :-D

Sus

MesajScris: Lun Dec 28, 2009 22:04 
Neconectat
Oracol
Oracol

Cryss, noi deja am facut prima iesire in lume la 6 zile! :-D Ne-am plimbarit prin Carrefour sa facem cateva cumparaturi si sa-i luam lui bebita scaun de masina.
Cat despre descurcat cu ei....Sa ajungem noi in magazin ca apoi va fi mai simplu. Una sta cu copii, cealalta comanda. :-D
Si sa stii ca eu de-asta ma simt asa curajoasa: caci acum am masina! :-D
Oricum eu m-am tot plimbarit inca din prima zi de cand am sosit acasa caci in prima zi am fost la cumparaturi si apoi tot asa mici iesiri pt diverse.
Ieri cel putin l-am lasat pe sot acasa cu copii si eu m-am dus sa o iau pe soacra de la autogara. :-D Ar fi mers sotul dar el si Bia au fost trantiti la pat de o gripa. Bia de a doua zi a inceput sa fie aproape fresh si acum doar mai tuseste uscat dar sotul a fost crunt. Nu-i mai ceda temperatura. Facea 40 si a fost la urgente unde i-au dat preventiv inclusiv tamiflu.
Dupa 2 zile crunte abia de azi a inceput sa-si revina asa ca in loc ei sa aibe grija de mine eu a tb sa am de ei. si cica e in concediu (cele 5 zile legale pt nasterea lui bb) sa ma ajute! :lol: :twisted:
Sa-i multumeasca lui dd ca eu inca din spital sunt super fresh si pot face de toate fara sa ma obosesc si sa zica aleluia ca eu si bb nu ne-am molipsit sau nu ne-am imbolnavit primii.
Hai ca am dat-o pe aratura... :lol:
Ideea e ca vremea sa fie buna ca ne vom descurca noi sa iesim. Iesim cu bebicii cat sunt fetele la gradi si tot gasim modalitati de a ne usura situatia sa iesim. Oricum eu n-am de gand sa stau in casa. Maine bb va face prima plimbare mai lunga. Si anume ne ducem sa o ducem pe soacra la Alexandriacaci avem si noi nitel treaba acolo. Din pacate va tb sa ne intoarcem tot maine caci e posibil sa mergem la spitalul Gr Alexandresc sa-l vada un cardiolog si neurolog pe bb daca ne zice dr noastra ca sunt prin spital drii astia.
Va pupic si astept cu nerabdare poze. #::h1
Andreea mama abia astept sa ne vedem in formatie de 6 sau daca nu de 9 nu? Cu 3 cucuiete sa vezi ce anarhie va fi! :lol: Mai usor va fi cu astia micii... :-D

Sus

MesajScris: Lun Dec 28, 2009 22:16 
Neconectat
Dependent NN

Ce-mi place de voi ca sunteti flexibili #-:p1

biencut scrie:
Cryss, noi deja am facut prima iesire in lume la 6 zile! :-D Ne-am plimbarit prin Carrefour sa facem cateva cumparaturi si sa-i luam lui bebita scaun de masina.

Mai citisem uideva ca ai fost cu el la Carrefour si te-am dat exemplu mamei si sotului meu. :lol: "uite,nah,Ligia a dus copilul in lume si tu nu vrei sa mergem la mall" :lol: .ca urmare a 2-a zi de Craciun m-a dus si pe mine la Mall dar a facut el intr-un fel de-a lasat-o pe Ana a casa cu mama mea si-am luat-o cu noi doar pe Nati :lol: Al meu e panicat de gripe porcine si alte molime ](*,) .
Dar in ianuarie iesim,sa stii,fara caprite,bineinteles :oops: ca eu nu ma descurc cu amandoua.

Sus

MesajScris: Lun Dec 28, 2009 23:08 
Neconectat
Oracol
Oracol

Cryss, sa stii ca eu m-am gandit ca varianta pt iesit in lume gen Mall sa port masca preventiv atat eu cat si copii dar n-am folosit-o cand am iesit prima data sa-i cumparam scaunel dar nu strica pe viitor. Oricum daca e sa te imbolnavesti tu sau copii te imbolnavesti si ducandu-te pana la paine! Iei tu si apoi imparti cu generozitate si la ceilalti! Sau ia sotul cand merge la job, poate el nu sesizeaza boala caci e ceva extrem de usor dar va poate da voua de va saturati! Asa ca...Oricum acum nu inseamna ca tb sa ne bagam intr-un focar clar stiut doar ca daca e sa te imbolnavesti oricum te vei imbolnavi...Ca atare nu strica putina precautie!

Sus

MesajScris: Mie Dec 30, 2009 10:35 
Neconectat
Oracol
Oracol

Membru de baza al comunitatii Timis cu 1096 de posturi.

Ligia, sincer, esti tare curajoasa sa iesi cu bebe in locuri aglomerate la 6 zile! :shock: Mie mi-ar fi fost tare teama, de gripe, virusuri, alea-alea... :roll: Mai lasa-l cu tati acasa cand trebuie sa mergi in oras, macar pana mai trece valul asta de imbolnaviri. #-:p1

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 171 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]