Cafeneaua de discutii a Comunitatii NN
Acum este Dum Iul 22, 2018 18:10

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 171 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Galerie pentru Cryssmart
MesajScris: Vin Noi 06, 2009 15:58 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

Crys, pana acum tu ai facut galerie tuturor mamicilor aflate aproape de momentul nasterii, acum vine randul nostru sa te incurajam #-:p2 Vad ca mai ai 15 zile pana la termen, deci bebe poate veni oricand, asa ca eu iti transmit de acum incurajarile mele si sper sa ai o nastere usoara si rapida, iar bebita ta sa fie sanatoasa si cumintica #::h1
Apropo, unde o sa nasti si care sunt indicatiile medicului, natural sau cezariana?

Sus

Subiectul mesajului: Re: Galerie pentru Cryssmart
MesajScris: Vin Noi 06, 2009 16:38 
Neconectat
Moderator
Moderator

draga mami si burticuta #-:p1

pentru tine in mod special am pregatit o galerie de sustinere :wink:

ImagineImagine

speram ca nati va fi incintata de surioara ei :-D

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

care va fi frumoasa si voioasa:

ImagineImagineImagine

precum i se urseste din bagheta magica:

Imagine

si acum asteptam sa vina ceasul:

Imagine

Din Regulamentul forumului: Evitati posturile care contin doar "Subscriu", "De acord", "Lol" si altele de genul acesta, care in fond nu spun nimic. E de preferat sa emiteti o parere proprie, in ideea unei comunicari mai de substanta.

Sus

MesajScris: Vin Noi 06, 2009 16:44 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

Draga mamicuta....Iti uram si noi o nastere foarte foarte usoara,o bebelina sanatoasa si papacioasa.....Si sa te bucuri din plin de aceste ultime momente de burticie :-D :-D
Toate te sustinem si sa dea DD sa fie totul bine,sa fiti sanatoase amandoua.....
Multi multi pupici de la noi #-:p1 #-:p1 #-:p1

Sus

MesajScris: Vin Noi 06, 2009 23:42 
Neconectat
Dependent NN

Anisia82 scrie:
Apropo, unde o sa nasti si care sunt indicatiile medicului, natural sau cezariana?

Iti multumesc,Anisia,pentru galerie! #::h1 Vorba Petrutzei aveam impresia ca voi naste pente cateva luni bune :lol: :lol:
Adevarul este ca sunt pregatita sa sustin pe toata lumea dar nu stiu daca sunt pregatita sa nasc eu personal :-k

Intentionez sa nasc natural,ca si prima data si cu acelasi medic.
Intentionez....pentru ca deocamdata am fost informata ca doctorita mea a plecat in concediu si se intoarce dupa 16 nov. :shock: :shock: Asta inseamna cu cateva zile inainte de DPN-ul meu.

Nah,sunt putin dezorientata pentru ca as fi vrut si eu ceva analize inainte de nastere,o echo,un consult,dar dupa cum se prezinta lucrurile.....tere mi-e ca nasc cu primul rezident (arab :lol: ) pe care-l gasesc la camera de garda la Elias :-

Incerc sa fiu optimista si sa ma autoprogramez sa nasc intr-un week-end,in timpul zilei,daca se poate chiar pe 22.11.Dar fireste ca numai D-zeu stie asta... [-o< [-o<

Cata,esti mortala cu galeria ta #::h1 #-:p1 ,mi-au dat lacrimile cand mi-am inchipuit-o pe Nati sarind in sus asa ca papusile tale,sa dea Domnul sa fie asa si sa nu fie geloasa nicio clipa.as suferi profund daca s-ar intampla asta.

Petrutza,ne tinem de mana ,surioara,am putea naste amandoua odata,nu? #::h1 #-:p1 #::h1

Sus

MesajScris: Sâm Noi 07, 2009 01:13 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

Cryss, iti doresc o nastere cat mai usoara si o fetita sanatoasa si frumoasa. Sa fiti toate sanatoase! O sa ma rog si pt tine. #-:p1

Sus

MesajScris: Dum Noi 08, 2009 19:17 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

Draga Criss cred ca esti tare emotionata , noi suntem aici sa te sustinem . Te pupam si asteptam o nastere cat mai la termen.

Sus

MesajScris: Lun Noi 09, 2009 03:01 
Neconectat
Oracol
Oracol

Membru de baza al comunitatii Timis cu 3214 de posturi.

O fetita si o mama super sanatoase !!! Si o nastere foarte rapida si nedureroasa!!! #-:p1

Sus

MesajScris: Lun Noi 09, 2009 10:40 
Neconectat
Mama Soacra
Mama Soacra

Nastere usoara Cryss si o fetita frumoasa si sanatoasa sa va dea Dumnezeu!!! #-:p1 #-:p1 #-:p1 #::h1

Sus

MesajScris: Lun Noi 09, 2009 10:52 
Neconectat
Oracol
Oracol

Crys, sa ai o nastere usoara, iar Anastasia sa fie sanatoasa si frumoasa ca mami si surioara ei #-:p1

Sus

MesajScris: Lun Noi 09, 2009 15:00 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

"tare mi-e ca nasc cu primul rezident (arab ) pe care-l gasesc la camera de garda la Elias "
Crys, am o prietena care mi-a povestit cum s-a nascut ea :-D Mama ei a nascut-o cand era foarte tanara (vreo 20 de ani) si la nastere a nimerit un rezident arab (la vremea aceea oricum nu aveai medicul tau). Pentru el a fost prima nastere pe care a asistat-o singur si a fost mai mult decat dragut cu pacienta: incerca s-o tina de vorba sa uite de durere, facea glume etc. iar apoi a avut multa grija si de bebe, se interesa mereu de pacientele lui. Asa ca poate ai noroc de un rezident arab deosebit, cum s-a intamplat la prietena mea :wink:
Si n-ai cum sa vorbesti la telefon cu doctora ta? Ma gandesc ca poate te cheama la un consult, mai ales ca esti aproape de termen.
Ai grija de tine si de bebelina ta si iti doresc numai bine, sa se aseze lucrurile incat sa nasti cu cine e mai bine pentru voi #::h1

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 171 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]