Cafeneaua de discutii a Comunitatii NN
Acum este Sâm Oct 01, 2016 16:18

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 730 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ce mai gatim?
MesajScris: Vin Ian 17, 2014 09:32 
Neconectat
Oracol
Oracol

Sa continuam de la partea I ce mai gatim
Eu am facut azi sarmale,acum sunt la fiert :-D

Sus

Subiectul mesajului: Re: Ce mai gatim?
MesajScris: Vin Ian 17, 2014 09:34 
Neconectat
Administrator
Administrator

Gaby =D> Am scris i la fostul subiect :(

Copiez si aici :)

Gaby, cand ai avut timp sa faci sarmalele?? =D> Eu abia am reusit sa schimb copiii si sa le dau laptic :lol:

In week-end cred o o sa fac o tocanita de legume cu carnita de manzat. Mai am niste paste pe care inca nu stiu cum sa le gatesc :?:
Momentan mai avem supa de pui si cartofi cu ficatei la cuptor.

Sus

MesajScris: Vin Ian 17, 2014 09:43 
Neconectat
Oracol
Oracol

Am trisat putin,aseara le-am infasurat si acum le-am pus la fiert :-D

Sus

MesajScris: Vin Ian 17, 2014 10:20 
Neconectat
Administrator
Administrator

Asa da :)

Sus

MesajScris: Vin Ian 17, 2014 10:35 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

Pentru azi mai avem pilaf cu legume, iar baietii papa tocanita de pui cu sos. Avem si pulpe de curcan la cuptor, facute aseara.
Ma gandesc sa fac o musaca saptamana viitoare...eventual cu dovlecei.

Sus

MesajScris: Vin Ian 17, 2014 12:14 
Neconectat
Moderator
Moderator

O poza rapida..aseara am avut crema de zahar ars

Azi musaca de spaghete cu carne
Ciorba mai este

Fişiere ataşate:
1549559_691280867570759_1021948183_n.jpg
1549559_691280867570759_1021948183_n.jpg [ 69.72 KiB | Vizualizat de 14850 ori ]

Imagine
Sus

MesajScris: Vin Ian 17, 2014 15:09 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

Andreea, ce bine arata crema de zahar ars =P~
Si spaghetele cu carne sunt gustoase #;p3

Sus

MesajScris: Vin Ian 17, 2014 15:55 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

Andreia, arata foarte bine crema... =D>

- supa de rosii
- ghiveci cu legume
- drob de ficatei si ciuperci
- placinta cu iaurt

Sus

MesajScris: Vin Ian 17, 2014 22:32 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Pentru We:
- supa de rosii cu galusti
- sarmalute in foi de vita
- legume proaspete, la cuptor, cu piept de pui
Si poate, desert, o negresa

Si o poza cu legumele la cuptor.

Fişiere ataşate:
1521815_720007001365561_2085693396_n.jpg
1521815_720007001365561_2085693396_n.jpg [ 71.67 KiB | Vizualizat de 14838 ori ]
1535501_720057104693884_46207391_n.jpg
1535501_720057104693884_46207391_n.jpg [ 85.23 KiB | Vizualizat de 14838 ori ]
Sus

MesajScris: Lun Ian 20, 2014 09:30 
Neconectat
Membru Junior
Membru Junior

andreia,am facut si eu crema de zahar ars,a iesit excelenta!!!!ai fost o buna inspiratie #-:p1 ;chiar vroiam ceva dulce si nu stiam ce sa fac,pana cand nu am vazut poza cu dulcele tau,ce arata super apetisant....buuuunaa!!!! #-:p1 ce mai gatesti?vreau idei!!!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 730 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

parseAssoc($db->query("SELECT cat_id FROM categorii WHERE `status` > 0"), 'cat_id'); $categoriesList = array_keys($categories); $categoriesList = implode(",",$categoriesList); switch($_GET['action']){ case "getUltimeleArticole": if($_GET['cat_id']){ $where = "WHERE `cat_id`='{$_GET['cat_id']}'"; } $sql = "SELECT art_id, cat_id, titlu, text, seo_link FROM `articole` WHERE `pending`='0' AND `admin_status`='1' AND cat_id IN ($categoriesList) ORDER BY data DESC LIMIT 0,6"; $rows = $db->parseAssoc($db->query($sql)); $ultimele_articole_array = array(); foreach($rows as $row){ $sql = "SELECT link,nume FROM nounasc_site.categorii WHERE cat_id={$row['cat_id']} LIMIT 0,1"; $cat_link = $db->parseFirst($db->query($sql)); $ultimele_articole_array[]=array('art_id'=>$row['art_id'], 'titlu'=>$row['titlu'], 'link'=>"http://www.nou-nascuti.ro/{$row['seo_link']}", 'nume'=>$cat_link['nume'],'text'=>limiteaza_text(strip_tags($row['text']),70)); } $ultimele_articole = ''; foreach($ultimele_articole_array as $value){ $ultimele_articole .= "{$value['titlu']}
{$value['text']}

"; } $return = $ultimele_articole; break; case "informatiiUtile": $sql = "SELECT * FROM `informatii_utile_forum` WHERE informatii_status=1 ORDER BY informatii_data_adaugarii DESC"; if ($result = $db->query($sql)){ $rows = $db->parseAssoc($result); $informatii_utile_forum = ""; foreach($rows as $row) { $informatii_utile_forum .= "[".date("d.m.Y", $row['informatii_data_adaugarii'])."] ".$row['informatii_text']."
"; } $informatii_utile_forum = substr($informatii_utile_forum, 0, -6); } $return = $informatii_utile_forum; break; case "anunturiNN": // Anunturi NN $sql = "SELECT * FROM `anunturi_text` WHERE data_expirarii > ".time()." AND status='1' AND user_id!=0 AND titlu != '' ORDER BY data_adaugarii DESC LIMIT 9"; $anunturi_query = $db->query($sql); $lista_anunturi = array(); $lista_anunturi_html = ""; $anunturi = $db->parseAssoc($anunturi_query); foreach($anunturi as $anunt) { $poza = ($anunt['poza']!="") ? " " : " "; $titlu_anunt = $anunt['titlu']; $lista_anunturi_html .= "$poza".limiteaza_text(strip_tags($titlu_anunt),35)."
\n"; } $return = $lista_anunturi_html; break; case "getArticole": $order = ($_GET['order']) ? $_GET['order'] : "`data`"; $orderDirection = ($_GET['orderDirection']) ? $_GET['orderDirection'] : "DESC"; $limit = ($_GET['limit']) ? "LIMIT ".$_GET['limit'] : ""; if(eregi(",", $_GET['cat_id'])){ $sql = "SELECT `art_id`,`cat_id` , `grupa`, `titlu`, `text`,`data` FROM `articole` WHERE `cat_id` IN ({$_GET['cat_id']}) AND `pending`='0' AND `admin_status`='1' AND cat_id IN ($categoriesList) ORDER BY $order $orderDirection $limit"; }else{ $sql = "SELECT `art_id`,`cat_id` , `grupa`, `titlu`, `text`,`data` FROM `articole` WHERE `cat_id`='{$_GET['cat_id']}' AND `pending`='0' AND `admin_status`='1' AND cat_id IN ($categoriesList) ORDER BY $order $orderDirection $limit"; } $rows = $db->parseAssoc($db->query($sql)); foreach($rows as $key=>$row){ $sql = "SELECT `link`,`nume`,`poza`,`descriere` FROM `nounasc_site`.`categorii` WHERE `cat_id`='{$row['cat_id']}' LIMIT 1"; $cat_link = $db->parseFirst($db->query($sql)); $rows[$key]['cat_img'] = $cat_link['poza']; $rows[$key]['cat_nume'] = $cat_link['nume']; $rows[$key]['cat_link'] = $cat_link['link']; $rows[$key]['cat_descriere'] = $cat_link['descriere']; foreach($row as $k=>$v){ $rows[$key][$k] = EscapeString($v); } } $return = serialize($rows); break; case "ghidulParintilorMenuGrupe": if(ereg($_GET['cat_id'],",")){ $sql = "SELECT DISTINCT(`grupa`) as grupa FROM `articole` WHERE `cat_id` IN ({$_GET['cat_id']}) AND `pending`='0' AND `admin_status`='1' AND cat_id IN ($categoriesList)"; }else{ $sql = "SELECT DISTINCT(`grupa`) as grupa FROM `articole` WHERE `cat_id`='{$_GET['cat_id']}' AND `pending`='0' AND `admin_status`='1' AND cat_id IN ($categoriesList)"; } $rows = $db->parseAssoc($db->query($sql)); $return = serialize($rows); break; case "calculeazaPunctajUser": include_once("includes/punctaje.php"); $sql = "SELECT * FROM " . MYSQL_USER_TABLE . " WHERE `utilizator`='{$_GET['utilizator']}'"; $user = $db->parseFirst($db->query($sql)); if($user['utilizator'] == $_GET['utilizator']){ $_SESSION['id'] = $user['id']; $_SESSION['utilizator'] = $user['utilizator']; $return = calculeaza_punctaj_user($user['utilizator'], false); } break; case "adaugaPuncte": include_once("includes/punctaje.php"); $sql = "SELECT * FROM " . MYSQL_USER_TABLE . " WHERE `utilizator`='{$_GET['utilizator']}'"; $user = $db->parseFirst($db->query($sql)); if($user['utilizator'] == $_GET['utilizator']){ $_SESSION['id'] = $user['id']; $_SESSION['utilizator'] = $user['utilizator']; $return = adauga_puncte($user['id'],$_GET['puncte'],$_GET['mesaj']); } break; case "restituiePuncte": include_once("includes/punctaje.php"); $sql = "SELECT * FROM " . MYSQL_USER_TABLE . " WHERE `utilizator`='{$_GET['utilizator']}'"; $user = $db->parseFirst($db->query($sql)); if($user['utilizator'] == $_GET['utilizator']){ $_SESSION['id'] = $user['id']; $_SESSION['utilizator'] = $user['utilizator']; $return = restituie_puncte($user['id'],$_GET['puncte'],$_GET['mesaj']); } break; case "consumaPuncte": include_once("includes/punctaje.php"); $sql = "SELECT * FROM " . MYSQL_USER_TABLE . " WHERE `utilizator`='{$_GET['utilizator']}'"; $user = $db->parseFirst($db->query($sql)); if($user['utilizator'] == $_GET['utilizator']){ $_SESSION['id'] = $user['id']; $_SESSION['utilizator'] = $user['utilizator']; $return = consuma_puncte($user['id'],$_GET['puncte'],$_GET['mesaj']); } break; default: $return = null; break; } echo $return; function EscapeString($str) { $str = str_replace(array('\\', "'","\""), array("\\\\", "\\'","\\\""), $str); //$str = preg_replace('#([\x00-\x1F])#e', '"\x" . sprintf("%02x", ord("\1"))', $str); return $str; } function limiteaza_text($text,$nr_caractere_maxim,$link="") { if ($text && $nr_caractere_maxim > 0) { if (strlen($text) > $nr_caractere_maxim) { $text = substr($text, 0, $nr_caractere_maxim); $space_split = split(" ",$text); $nr_cuvinte = count($space_split); if ($nr_cuvinte > 1) { $text = ""; for($i=0;$i<$nr_cuvinte-1;$i++){ $text .= $space_split[$i]." "; } $text .= ($link) ? " [...]" : " ..."; }else{ $text .= ($link) ? " [...]" : " ..."; } return $text; }else{ return $text; } }else{ return $text; } } ?>