Cafeneaua de discutii a Comunitatii NN
Acum este Dum Feb 18, 2018 05:12

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 268 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Bagajul pt spital - Lista
MesajScris: Vin Mai 21, 2010 15:47 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

Mihaela, sa stii ca si eu am inceput sa ma gandesc la bagajul pentru spital si sa-mi strang cele necesare. Tot asa, ma gandesc ca poate ma ia pe nepregatite si macar bagajul sa fie facut. Am urmarit lista postata de fete la inceputul subiectului, dar voi intreba si moasa ce ma sfatuieste sa am la mine si ce nu.. ca sa nu ma incarc cu lucruri inutile.
Teama mea este ca ma apuca durerile noaptea, cand sotul este rupt de somn (al meu are si un serviciu destul de solicitant si vine foarte obosit) si va trebui sa scol moasa si dr din somn sa vina sa ma preia. Dar pana la urma se poate naste si noaptea, nu cred ca e asa o tragedie, iar dr sunt obisnuiti si cu cazuri nocturne..

Sus

MesajScris: Vin Mai 21, 2010 18:15 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

Anisia poti naste si la 3 noaptea au datoria sa vina la tine cum daca iti vine sorocul nu te poate lasa asa :-D Eu l am facut pe ultimul moment acu 2-3 saptamani in urma ca tot asa am sp ca daca ma ia noaptea :-D #-:p2 .intreaba moasa sau fa si tu cum crezi ca e de cuviinta #-:p2 #::h1

Dragostea îndelung rabdă; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieşte, nu se laudă, nu se trufeşte. Dragostea nu se poarta cu necuviinţă, nu caută ale sale, nu se aprinde de mânie, nu gândeşte răul. Nu se bucură de nedreptate, ci se bucură de adevăr. Toate le suferă, toate le crede, toate le nădăjduieşte, toate le rabdă. Dragostea nu cade niciodată.Corinteni I-13
Imagine
Imagine

Sus

MesajScris: Vin Mai 28, 2010 13:49 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

Fetele, am si eu o intrebare pentru mamicile mai experimentate: voi ce tampoane pentru sani ati folosit imediat dupa ce ati nascut? Am vazut pe lista pentru maternitate ca sunt necesare, dar voi ce-mi recomandati (o marca sau un tip anume)? Si mai stiu ca este buna si o crema pentru sani, cam ce imi recomandati voi?

Sus

MesajScris: Vin Mai 28, 2010 23:44 
Neconectat
De-al casei
De-al casei

Anisia82 scrie:
Fetele, am si eu o intrebare pentru mamicile mai experimentate: voi ce tampoane pentru sani ati folosit imediat dupa ce ati nascut? Am vazut pe lista pentru maternitate ca sunt necesare, dar voi ce-mi recomandati (o marca sau un tip anume)? Si mai stiu ca este buna si o crema pentru sani, cam ce imi recomandati voi?

ca si crema pt sani este foarte buna GARMASTAN,si poate si bebe sa suga fara pb dupa ce te-ai dat iar ca si tampoane de sani eu folosesc de la JOHNSON'S BABY si BELLA.nu mi se pare normal sa dai o gramada de bani pe tampoane avand in vedere k le schimbi de 4- ori pe zi cel putin la mine asa era la inceput dupa care le arunci

Sus

MesajScris: Sâm Mai 29, 2010 17:13 
Neconectat
Moderator
Moderator

Garmastan - crema e f buna, comprese cu apa la temp camerei daca ai probleme in primele zile cu furia laptelui. Tampoane - foloseam doar cand plecam la plimbare, prin casa nu a fost nevoie de ele, atunci cand era ,,izvorul" plin, intra bebe in actiune :lol: (de la bella am folosit eu si au fost ok).

Sus

MesajScris: Sâm Mai 29, 2010 17:14 
Neconectat
Moderator
Moderator

Mihaela, cum esti? A venit deja bebita? Te asteptam sa ne povestesti!!! #-:p2

Sus

MesajScris: Lun Mai 31, 2010 09:35 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

Multumesc pentru raspunsuri, informatiile sunt binevenite :)

Sus

MesajScris: Lun Mai 31, 2010 16:20 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

camy inca stau la coada :lol: astept Maria mea inca nu a iesit inca e la caldurica :lol:

Dragostea îndelung rabdă; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieşte, nu se laudă, nu se trufeşte. Dragostea nu se poarta cu necuviinţă, nu caută ale sale, nu se aprinde de mânie, nu gândeşte răul. Nu se bucură de nedreptate, ci se bucură de adevăr. Toate le suferă, toate le crede, toate le nădăjduieşte, toate le rabdă. Dragostea nu cade niciodată.Corinteni I-13
Imagine
Imagine

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 268 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 23, 24, 25, 26, 27

Ora este UTC + 2 [ DST ]