Cafeneaua de discutii a Comunitatii NN
Acum este Dum Iul 22, 2018 18:23

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1172 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: ASPIRANTE. Grup de suport
MesajScris: Vin Apr 20, 2012 22:47 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

carcriv chestea amuzanta este ca de 2 ani tot las lucrurile sa mearga de la sine :lol: :lol: asa ca nu ma mai uimeste nimic.Scumpa sunt sigura ca v a fi bine si va rasari soarele si pe strada mea, dar sti cum is femeile cand vor cva e cam greu sa le spui nu :lol: :lol: .
Multumesc scumpa mea de incurajari.

Dragostea îndelung rabdă; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieşte, nu se laudă, nu se trufeşte. Dragostea nu se poarta cu necuviinţă, nu caută ale sale, nu se aprinde de mânie, nu gândeşte răul. Nu se bucură de nedreptate, ci se bucură de adevăr. Toate le suferă, toate le crede, toate le nădăjduieşte, toate le rabdă. Dragostea nu cade niciodată.Corinteni I-13
Imagine
Imagine

Sus

MesajScris: Vin Oct 12, 2012 11:59 
Neconectat
Moderator
Moderator

Iti doresti inca un bebe mic? Poate dupa nastere ai ramas cu uter retrovers, ai facut un echo? Daca faci sa intrebi dr, daca il ai retrovers. Si eu am aflat intamplator, cand faceam analize pt glanda tiroida. Majoritatea dr. nu considera ca este o problema avand uter retrovers, dar ramai mai greu avandu-l asa. Tre sa stai cu picioarele in sus dupa contact, cam 20 de min. Eu asa am ramas de 2 ori.
Sau poti merge la biserica intr-o zi de sarbatoare si aprinzi o lumanare pe care iti pui dorinta de a aduce un omulet pe lume.

Sus

MesajScris: Lun Iul 29, 2013 14:52 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

mamytau_ingerasmic scrie:
carcriv chestea amuzanta este ca de 2 ani tot las lucrurile sa mearga de la sine :lol: :lol: asa ca nu ma mai uimeste nimic.Scumpa sunt sigura ca v a fi bine si va rasari soarele si pe strada mea, dar sti cum is femeile cand vor cva e cam greu sa le spui nu :lol: :lol: .
Multumesc scumpa mea de incurajari.

Mihaela, nu te-am mai vazut pe forum de mult timp... nici o veste? Stiam ca iti mai doresti bebei, dar nu stiu ce ai mai facut. Sper sa mai intri pe forum sa ne mai spui ce e cu tine #-:p1
Doresc tuturor aspirantelor sa vina si la ele bebelusii pe care si-i doresc #::h1

Sus

MesajScris: Sâm Oct 12, 2013 11:52 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

Am o gramada de lucrurii sa va povestesc dar acum nu mi permite timpul . Am aflat de curand ca sunt insarcinata din nou si sper din tot sufletul sa fie bine de data aceasta. [-o<

Dragostea îndelung rabdă; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieşte, nu se laudă, nu se trufeşte. Dragostea nu se poarta cu necuviinţă, nu caută ale sale, nu se aprinde de mânie, nu gândeşte răul. Nu se bucură de nedreptate, ci se bucură de adevăr. Toate le suferă, toate le crede, toate le nădăjduieşte, toate le rabdă. Dragostea nu cade niciodată.Corinteni I-13
Imagine
Imagine

Sus

MesajScris: Sâm Oct 12, 2013 14:12 
Neconectat
Moderator
Moderator

Mihaela, ce veste minunata! Sa dea dumnezeu sa fie totul bine, sa ai o sarcina usoara si un bebe minunat! #::h1

Imagine

Sus

MesajScris: Lun Oct 14, 2013 08:12 
Neconectat
Administrator
Administrator

Mihaela #::h1 chiar ma gandeam la tine :!: N-ai mai dat niciun semn de viata si ma intrebam daca a aparut cumva un bebe. Si iata ce veste minunata #::h1 . Asteptam sa ne spui tot, draga mea. Sarcina usoara #-:p1

Sus

MesajScris: Mar Oct 15, 2013 10:03 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

Am o gramada de lucrurii sa va povestesc dar acum nu mi permite timpul . Am aflat de curand ca sunt insarcinata din nou si sper din tot sufletul sa fie bine de data aceasta. [-o<

Draga mea, ce veste minunata ne-ai dat #::h1 Doamne, ma bucur mult pentru tine si sa dea Domnul sa fiti sanatosi! Sa ai sarcina usoara si fara probleme. Astept mai multe vesti de la tine, chiar ne-ai lipsit #::h1

Sus

MesajScris: Dum Oct 27, 2013 16:00 
Neconectat
Moderator
Moderator

Sarcina usoara si sa fii sanatoasa!
cred ca te simti minunat stiind ca vei aduce un bebe pe lume. Sa auzim de bine!

Sus

MesajScris: Mar Oct 29, 2013 18:09 
Neconectat
Mama Mia
Mama Mia

Multumesc fetelor de incurajarile voastre, ma simt minunat sper din tot sufletul sa fie bine.Ieri am fost la control si mi am vazut puiul a fost tare emotionand tiinand cont ca pana acum nu am reusit dar rabdarea ne a fost raspatita.

Sunt foarte obosita in ultimul timp nu mai am timp aproape deloc pentru mine dar asta nu este important, sunt foarte fericita si mai ales ca si surioara mea este insarcinata eu am 7 saptamani si cateva zile ea doar 7 :-D :-D #-:p2 #-:p2 este minunat ca suntem amandoua insarcinate.Peste 2 saptamani m a programat iar la control.

Cand am sa am putin timp am sa intru sa va povesesc prin ce am mai trecut de cva vreme incoace.V am pupat si va doresc multa sanatate.

-- 29 Oct 2013 18:19 --

kisoiasul scrie:
Iti doresti inca un bebe mic? Poate dupa nastere ai ramas cu uter retrovers, ai facut un echo? Daca faci sa intrebi dr, daca il ai retrovers. Si eu am aflat intamplator, cand faceam analize pt glanda tiroida. Majoritatea dr. nu considera ca este o problema avand uter retrovers, dar ramai mai greu avandu-l asa. Tre sa stai cu picioarele in sus dupa contact, cam 20 de min. Eu asa am ramas de 2 ori.
Sau poti merge la biserica intr-o zi de sarbatoare si aprinzi o lumanare pe care iti pui dorinta de a aduce un omulet pe lume.

Eu nu am uter retrovers ci un sindrom al ovarelor, am ovuli destui dar nu ajung la maturitate, am facut analize peste analize si nu mi au gasit nimic anormal (doar acest simdrom care habar nu mai am cum se numeste) mi au bagat si pana o camera in uter sa vada daca uterul arata bine sau are cva anomalii dar din fericire e bine nu mi au gasit nimic.
La Biserica merg mereu nu neaparat sa raman pur si simplu Dumnica e ziua Domnului ,Biserica este aproape , Slujba incepe la 10:30 cum sa stau acasa, merg sa ma rog sa fiu mai buna.
Uite ca Domnul a decis ca este momentul si a trimis omultelul, multumesc de incurajare Kisoiasul

Imagine
Imagine

Sus

MesajScris: Mar Oct 29, 2013 19:33 
Neconectat
Moderator
Moderator

mamytau_ingerasmic, ma bucur enorm pentru tine. Sa fie intr-un ceas bun pentru tine si omuletul din burtica!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1172 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]